No menu items!

Solární powerbanky na výletech s elektrokolem

Musíš číst
spot_img

Udržet se v kondici, zvládat náročnější terény a zároveň se nesedřít, dnes již není žádná věda. Díky elektrokolu můžete vyrazit na cesty, aniž byste předtím museli náročně trénovat. Nekonečným udržitelným zdrojem energie, který můžete mít stále po ruce a neměl by chybět ve Vaší výbavě je solárně dobíjená powerbanka.

Většina elektrických kol dokáže na jedno nabití ujet až 80km, životnost svého elektrokola na výletě můžete doplnit díky solární powebance. 

Přenosné solární nabíječky jsou šikovné malé vychytávky, které vám umožní nabíjet ebike silou slunce – dokonce i daleko od civilizace.

Abychom zjistili, jak fungují přenosné solární nabíječky ebike, musíme se podívat na to, jak funguje hlavní součást – solární panel. V podstatě fungují tak, že se elektrony uvolňují z atomů, když na ně dopadnou částice slunečního světla. Solární panel zachycuje tento tok a přeměňuje jej na elektřinu. Fotovoltaické články tuto elektřinu zachycují a přeměňují ji na energii.

Přenosná solární nabíječka pak tuto energii pojme a buď ji uloží, nebo ji dodá do baterií vašeho elektrokola.

Při výběru správného zařízení stačí myslet na dostatečnou kapacitu vybavení, aby ji byl panel schopný nabít za rozumnou dobu.

Budete moct zastavit kdekoli -od dálnice, kempu až po vnitrozemské stezky- a dokud je denní světlo, máte stále možnost nabíjet své kolo. 

Solární přenosná nabíječka je dalším krokem energetické soběstačnosti domácností. Budoucnost energie tkví ve využívání udržitelných zdrojů i malými skutky.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků