No menu items!

Typy fotovoltaických panelů

Musíš číst
spot_img

Monokrystalické panely

Jak napovídá samotný název, jsou vyrobeny z monokrystalického křemíku a jejich barva se může lišit od tmavě modré po černou. Vyrábějí se řezáním křemíkových krystalů a mají charakteristické zkosené rohy. Vyznačují se dobrou odolností proti mechanickému poškození a extrémním teplotám, kromě toho jsou vysoce účinné.

Polykrystalické FV panely

Tento typ panelu je vyroben z polykrystalického křemíku vyrobeného z mnoha monokrystalů. Vyznačuje se světle modrou barvou a výraznými krystalovými hranami. Buňky jsou však čtvercového tvaru. Polykrystalické fotovoltaické panely jsou považovány za méně účinné a náchylnější k vysokým teplotám. Nicméně jsou oblíbené, protože jsou levnější než monokrystalické moduly. Vzhledem ke struktuře fotovoltaických panelů stojí za zmínku použití křemíku. Prekurzorem čisté syntézy křemíku je chlorid křemičitý a z tohoto důvodu je považován za používaný ve fotovoltaickém průmyslu. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků