No menu items!

Hlavní výhody skladování solární energie

Musíš číst
spot_img

Téměř každý ví, že solární panely produkují elektřinu jen, když svítí slunce. Ale ta největší spotřeba energie obvykle přichází až večer. To způsobuje problém s nabídkou a poptávkou po energiích, protože v tu dobu výroba solární energie klesá. Jde o to, že solární panely často čerpají více než dost energie během hodin s nižší spotřebou, kdy svítí slunce, aby pokryly špičku později během dne. Efektivní skladování solární energie proto může majitelům domů i podnikům otevřít spoustu možností.

Jaké jsou benefity skladování energie?

Ukládání této přebytečné energie je nezbytné pro maximální využití solárních panelů a může vést k úspoře nákladů, efektivnějším energetickým sítím a snížení emisí fosilních paliv. Skladování solární energie má několik hlavních výhod: 

  1. Vyrovnávání elektrické zátěže

Elektřina, pokud není skladována, musí být využita v okamžiku, kdy je vyrobena. Pokud jde o solární energii, ukládání přebytečné energie umožňuje, aby světla zůstala rozsvícená, i když slunce zapadne. Jednoduše řečeno, skladování energie umožňuje nabití energetického zásobníku, když je výroba vysoká a poptávka nízká, a poté uvolnění, když se výroba sníží a poptávka roste.

  1. Vyplnění mezer

Krátkodobé skladování solární energie umožňuje nepřetržitý tok energie během krátkých výpadků v generátorech, jako jsou procházející mraky nebo běžná údržba.

  1. Energetická odolnost

Energetická síť je citlivá na poruchy a výpadky způsobené čímkoliv od lesních požárů po nepříznivé počasí. Skladování solární energie vytváří ochrannou bublinu během rušivých situací tím, že decentralizuje, odkud energii získáváme.

  1. Nižší účty za elektřinu

Skladování energie vám může pomoci snížit vaše účty za energie a zároveň spotřebovávat více vaší vlastní energie. Nespotřebovaná solární energie vyrobená během dne může být využita v noci nebo během zatažených dnů.

  1. Snížení uhlíkové stopy

Díky větší kontrole nad množstvím solární energie, kterou používáte, může bateriové úložiště snížit vaši uhlíkovou stopu tam, kde se využívá energie z fosilních paliv. Velké solární baterie lze také použít k nabíjení elektrických vozidel a proměnit jakýkoliv spotřebič ve vaší domácnosti na zařízení na „solární pohon“.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků