No menu items!

Platforma pro investice do klimatu – co to je?

Musíš číst
spot_img

Platforma pro investice do klimatu (CIP) je společnou iniciativou Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje energie (IRENA), Rozvojového programu OSN (UNDP) a programu Udržitelná energie pro všechny. (SEforALL) ve spolupráci se Zeleným klimatickým fondem (GCF). 

Jejich společným cílem je zvýšit mobilizaci kapitálu a provést pozitivní změny v oblasti životního prostředí v rozvojových zemích.  CIP podporuje země při dosahování ambiciózních cílů v oblasti klimatu mimo jiné tím, že usnadňuje investice do opatření v oblasti klimatu. 

Platforma se zaměřuje především na zelenou energii, ale bude se rozšiřovat tak, aby usnadnila investice do dalších klíčových oblastí, jako je voda, zemědělství, města a doprava. To vše s cílem vybudovat lepší budoucnost bez škodlivých změn klimatu. Jedná se vlastně o program, který usnadňuje rozvoj a rozšiřování technologií OZE prostřednictvím technické pomoci šité na míru projektům v členských zemích. Předkladatelé projektů, kteří se na platformě zaregistrují, jsou zvažováni pro technickou pomoc a facilitační podporu. Cílem platformy bude do roku 2025 přímo mobilizovat investice do čisté energie ve výši 1 bilionu USD.

Programy, jako je CIP, významně pomáhají zemím dosáhnout ambiciózních cílů v oblasti klimatu. Je dobře, že se objevují, a je třeba doufat, že jich bude přibývat, a to i v Polsku.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků