No menu items!

Přechod na obnovitelné zdroje energie: od závazku k činům

Musíš číst
spot_img

Přechod na energetiku založenou na obnovitelných zdrojích energie má mnoho výhod – přináší pracovní místa a růst, podporuje udržitelný rozvoj, zlepšuje zdraví a je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zastavit změnu klimatu. Je však třeba postupovat mnohem rychleji a sliby učiněné v rámci dialogu OSN na vysoké úrovni o energetice je třeba proměnit v konkrétní kroky. 

Mezinárodní agentura pro obnovitelné zdroje energie (IRENA) vyzývá všechny, aby se připojili ke kampani #ChooseAction a povzbudili ostatní k činnosti, která urychlí přechod na novou energetiku. 

Jak se můžete zapojit do kampaně #ChooseAction?

Vytiskněte si obrázek níže. Hashtag #ChooseAction můžete také napsat na kartičku, obrazovku, předmět nebo ruku. . . záleží jen na vás! Jen se ujistěte, že je na obrázku vidět!

  1. Zapojit se sám nebo společně s kolegy, rodinou a/nebo přáteli.
  2. Vyfoťte se, jak držíte obrázek
  3. Přejděte na Twitter a nezapomeňte při tweetování své fotografie přidat #ChooseAction. Řekněte nám, jaká opatření jste přijali – jezdíte elektromobilem? Používáte na zahradě solární osvětlení? Instalujete na střechu fotovoltaiku? Podělte se s námi o své aktuální aktivity nebo plány

Střecha společnosti Google poháněná solární energií signalizuje rostoucí poptávku po udržitelných pracovištích

Asi 40 mil jižně od San Francisca vyrůstají ze země tři futuristické stavby. Tyto budovy se šikmými střechami pokrytými tisíci překrývajících se tašek by se daly zaměnit za architektonicky nejvyspělejší cirkusový stan na světě.

Ve skutečnosti jsou součástí nového kampusu společnosti Google v Bay View, který by měl přijmout zaměstnance v letošním roce (pokud to pandemie dovolí) a který se nachází několik kilometrů východně od stávajícího kampusu centrály v Mountain View.

Společnost uvádí, že hotové budovy budou mít 90 000 dlaždic, které budou tvořit „solární plášť” střechy, který projektanti nazvali „dračí šupiny” a odhadují, že bude vyrábět téměř 7 megawattů energie, tedy 40 % potřeby elektrické energie kampusu. Považuje to za součást svého úsilí o splnění závazku generálního ředitele Sundara Pichaie, že do roku 2030 bude každé datové centrum a kampus společnosti Google využívat bezuhlíkovou energii.

Podniky nikdy nebyly pod větším tlakem, aby se snažily dosáhnout výrazného pokroku v oblasti emisí uhlíku ze strany regulačních orgánů. Nikdy předtím také nečelily takové kontrole „zeleného marketingu” ze strany ochránců životního prostředí – a svých vlastních zaměstnanců. Podle několika amerických architektů, s nimiž deník Guardian hovořil, je poptávka po nízkouhlíkových kancelářích větší než kdykoli předtím. To je patrné zejména v Kalifornii, kde jsou projevy klimatické krize zřejmé: teplejší léta, sucho a každoroční období lesních požárů. „Budovy jsou hrozné pro životní prostředí,” – řekl Eric Corey Freed, ředitel pro udržitelnost v architektonické firmě CannonDesign. „Pokud chceme vyřešit změnu klimatu, musíme opravit naše budovy.”

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků