No menu items!

V New Yorku padl rekord! Největší síla ze slunce, jaká kdy byla získána

Musíš číst
spot_img

Nový rekord v získávání energie ze slunce

Stát New York dosáhl 1 GW instalované solární energie. V důsledku toho se tento region stal největším a nejaktivnějším solárním trhem ve Spojených státech. Podle Asociace solárního průmyslu si New York City vede skvěle jak z hlediska výkonu, tak z hlediska rychlosti výstavby nových instalací. Doposud byl v těchto ohledech lídrem stát Minnesota s 830 MW instalovaného výkonu do února 2022.

Stát New York chce do roku 2030 získávat 70 % energie z fotovoltaiky. Toto číslo odpovídá 10 GW. Dlouhodobým plánem je výrazné snížení emisí oxidu uhličitého a dosažení klimatické neutrality.

Působivý počet nových instalací je výsledkem mimo jiné státního programu NY-Sun, tedy dotací a pobídek k investicím do obnovitelné energie. Implementace NY-Sun přinesla 165 tis. domácí instalace, zvýšení výkonu ze slunce v USA o 2 500 %, snížení nákladů na solární energii o 70 % do 10 let. Součástí projektu je i skladování energie.

Američané mezi nejlepšími ve skladování energie

Předchozí rok na americkém trhu OZE byl také rekordní v oblasti skladování energie. Navzdory ekonomickým potížím a nárůstu cen surovin, zpoždění v dodávkách komponentů a pomalé politice má rostoucí poptávka po čisté energii vliv na počet nových systémů. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 bylo v USA instalováno více kapacity než v prvních třech čtvrtletích roku dohromady. Celkem bylo v národním systému skladování energie zaznamenáno 436 MW (4 727 MWh).

Odborníci odhadují, že do roku 2026 dosáhnou roční instalace akumulace energie v rezidenčním segmentu 2 GW / 5,4 GWh. Vůdci mají být obyvatelé Kalifornie, Portorika, Texasu a Floridy.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků