No menu items!

Sledujte své fotovoltaické zařízení pomocí mobilních aplikací!

Musíš číst
spot_img

Velkým trendem dnešní doby je využívání chytré domácnosti. Lidé si tak mohou pohodlně pomocí svých mobilních telefonů a aplikací ovládat většinu svých zařízení. Ani oblast fotovoltaiky není s tímto trendem pozadu a nabízí řadu aplikací, které vám umožní sledovat provoz vaší fotovoltaické elektrárny či spoustu dalších informací. Připravili jsme vám krátký souhrn těch nejvíce využívaných aplikací a jejich vlastností. 

SOLARMAN

První aplikace je od společnosti Solarman. Svým uživatelům nabízí možnost sledování dat a analýz, které se týkají výroby elektřiny, odběru energie z distribuční sítě nebo například o stavu baterie. K dispozici je také grafické zobrazení pro jednodušší orientaci a možnost zavolání servisnímu technikovi. Aplikace lze využít na mobilních zařízeních či tabletech. 

SEMS PORTAL

Tato aplikace umožňuje uživatelům spravovat měniče zn. Goodwe, které jsou v ČR vemi využívané. Slouží především k monitorování činnosti domácí fotovoltaické elektrárny a fotovoltaických panelů. Součástí jsou také reportovací moduly, které usnadní vyhodnocování výkonu elektrárny a mnoho dalších funkcí. Vše je opět interpretováno i grafech. Velkou výhodou této aplikace je způsob zaznamenávání dat. Ty jsou sbírána přímo z monitorovacího hardware a díky tomu dokáží zajistit řešení problémů, pokud dojde k přehřátí či ztrátě výkonu.

SOLAXCLOUD

SolaXCloud je taktéž monitorovací aplikace a slouží ke kontrole stavu měniče či spotřeby a umožňuje různá nastavení. Uživatel se po přihlášení k datům svého systému dostane kdykoliv za pomocí PC či zařízení IOS nebo Android a může v reálném čase sledovat aktuální data nebo jejich historii. Aplikace je vhodná především pro střídače značky Solax.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků