No menu items!

Střecha společnosti Google poháněná solární energií signalizuje rostoucí poptávku po udržitelných pracovištích

Musíš číst
spot_img

Asi 40 mil jižně od San Francisca vyrůstají ze země tři futuristické stavby. Tyto budovy se šikmými střechami pokrytými tisíci překrývajících se tašek by se daly zaměnit za architektonicky nejvyspělejší cirkusový stan na světě.

Ve skutečnosti jsou součástí nového kampusu společnosti Google v Bay View, který by měl přijmout zaměstnance v letošním roce (pokud to pandemie dovolí) a který se nachází několik kilometrů východně od stávajícího kampusu centrály v Mountain View.

Společnost uvádí, že hotové budovy budou mít 90 000 dlaždic, které budou tvořit „solární plášť” střechy, který projektanti nazvali „dračí šupiny” a odhadují, že bude vyrábět téměř 7 megawattů energie, tedy 40 % potřeby elektrické energie kampusu. Považuje to za součást svého úsilí o splnění závazku generálního ředitele Sundara Pichaie, že do roku 2030 bude každé datové centrum a kampus společnosti Google využívat bezuhlíkovou energii.

Podniky nikdy nebyly pod větším tlakem, aby se snažily dosáhnout výrazného pokroku v oblasti emisí uhlíku ze strany regulačních orgánů. Nikdy předtím také nečelily takové kontrole „zeleného marketingu” ze strany ochránců životního prostředí – a svých vlastních zaměstnanců. Podle několika amerických architektů, s nimiž deník Guardian hovořil, je poptávka po nízkouhlíkových kancelářích větší než kdykoli předtím. To je patrné zejména v Kalifornii, kde jsou projevy klimatické krize zřejmé: teplejší léta, sucho a každoroční období lesních požárů. „Budovy jsou hrozné pro životní prostředí,” – řekl Eric Corey Freed, ředitel pro udržitelnost v architektonické firmě CannonDesign. „Pokud chceme vyřešit změnu klimatu, musíme opravit naše budovy.”

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků