No menu items!

Tipy pro domácí skladování solární energie

Musíš číst
spot_img

Obnovitelná energie je skvělý způsob, jak pomoci životnímu prostředí a ekonomice, ale ne každý ví, jak ji využívat. Proto vám přinášíme několik tipů, jak doma vědomě a vhodně skladovat solární energii.

Pokud chcete ukládat solární energii ve svém domě, můžete si koupit sadu panelů a baterií, jejichž kapacita je větší než spotřeba energie vašeho domu. Stále více domů má na střeše solární panely, protože jejich majitelé získávají nejen energetickou nezávislost, ale také uspokojivě nízké účty za elektřinu. Abyste mohli tyto panely mít, je samozřejmě nutné počáteční investování, ale tento výdaj se vyplatí a velmi rychle se vrátí.

Jak funguje solární energie?

Fotovoltaické solární panely zachycují energii ze slunce a přeměňují ji na elektřinu, kterou lze využít v jakémkoli spotřebiči nebo osvětlení.

Kromě toho se používají elektrické baterie, které umožňují ukládat energii prostřednictvím speciálních článků, aby se později přeměnila na elektřinu. Tyto baterie obsahují energii a jsou napájeny solárními panely instalovanými například na střeše. Bez nich bychom mohli využívat energii vyrobenou v daném okamžiku pouze během dne, a to jen dokud svítí slunce. Proto bychom v noci, za deště nebo v zamračeném dni zůstali bez elektřiny.

Pokud uvažujete o tom, že byste si pořídili vlastní solární panely a využívali jejich výhod, vezměte na vědomí následující tipy týkající se fotovoltaiky:

 1. Nainstalujte panely na správné místo
  Měli byste se poradit s odborníkem, který vám řekne, jaký je nejlepší úhel pro panely ve vašem domě. Je velmi důležité, aby instalace dostávala každý den alespoň pět hodin slunečního světla. Měli byste vědět, že střecha je nejlepším místem pro instalaci solárního panelu.
 2. Kupte si kvalitní baterie
  V mnoha případech se kupuje kompletní sada (panel a baterie), ale můžeme také investovat o něco více a pořídit si baterie s vyšší kapacitou nebo kvalitnější.
  Velikost baterie závisí na několika faktorech, jako jsou metry čtvereční domu, počet elektrických předmětů, počet obyvatel, doba jejich pobytu v domě atd.
 3. Podívejte se na dotace
  Na nákup a instalaci fotovoltaiky máte možnost získat dotace, což z ní činí ještě výhodnější investici. Stojí za to se o toto téma zajímat.
 4. Neplýtvejte energií
  Ať už se jedná o solární nebo klasickou energii, spotřebovávejte každý den co nejméně. Vypínejte světla v místnostech, kde nejste, odpojte spotřebiče ze zásuvky, když je přestanete používat, nainstalujte senzorová světla pro venkovní osvětlení a instalujte LED žárovky do celého domu.

Ukládání solární energie v domácnosti je poměrně jednoduchý úkol, který vyžaduje počáteční investici, ale přináší mnoho výhod již od prvního dne. Vyplatí se o tom zjistit více a využít možností, které nám moderní technologie dávají.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků