No menu items!

V Austrálii dosáhla nejnovější velká baterie stavebního milníku

Musíš číst
spot_img

Hitachi Energy představuje 35 MVA Darwin-Katherine Battery Energy Storage System (systém akumulátoru pro ukládání energie) v australském Severním teritoriu. Nyní, když byly dokončeny inženýrské a stavební práce na velkém akumulátoru za 30,2 milionu dolarů, společnost nasazuje technologii, která poskytne virtuální inertní a systémové služby síti.

V roce 2023 Australské Severní teritorium bude mít svou první velkou baterii v provozu – Darwin-Katherine Battery Energy Storage System (DK BESS), která se nyní staví v elektrárně Channel Island ve městě Darwin. Kapacita velké baterie vypadá skromně, ale je třeba zmínit, že Severní teritorium má jen 247 000 obyvatel. 

Společnost Hitachi Energy se sídlem ve Švýcarsku, která v prosinci 2021 vyhrála tendr regionální vlády, dodává baterii s tzv. Virtual Synchronous Machine (v překladu Virtuální synchronní stroj). Technologie vytváření soustavy dává bateriím schopnost pomoci stabilizovat soustavu poskytováním služeb řízení setrvačnosti a frekvence, které byly až donedávna poskytovány pouze plynovými nebo uhelnými generátory.

Společnost Hitachi již tuto technologii v Austrálii zavedla s Hitachi ABB Power Grids u baterie Dalrymple o výkonu 30 MW/8 MWh v Jižní Austrálii. Ředitel společnosti Hitachi Energy Bernard Norton popsal nasazení jako odvážný krok k provozu celé sítě Darwin-Katherine bez plynových generátorů. 

Norton směřuje ke konečné vizi baterie Darwin-Katherine, postavené na místě plynárenského zařízení o výkonu 279 MW elektrárny Channel Island, a to tak, že je krokem ke konečnému nahrazení výroby fosilních paliv.

Očekává se, že DK BESS uvolní větší kapacitu pro obytné a průmyslové solární zdroje a ušetří 58 000 tun emisí uhlíku ročně. Dále se očekává, že tato baterie ušetří 6,6 milionu dolarů a že se za necelých pět let oplatí. Bude přenášet energii do systému Darwin-Katherine, kterou bude čerpat 150 000 lidí v Severním teritoriu Austrálie.

Gerhard Laubscher, generální ředitel společnosti Territory Generation, společnosti vlastněné územím, která stojí za elektrárnou Channel Island, řekl, že Hitachi Energy již má na místě mobilizovaný tým, který provádí specializované baterie a instalaci kabeláže.

Společnost Hitachi spolupracuje s místním dodavatelem ESPEC na dodávce baterie, zatímco společnost Pacific Energy Group ze Západní Austrálie dodá a nainstaluje 11,5 kV rozvodnou místnost prostřednictvím své dceřiné společnosti MVLV Power Solutions.

Selena Uibo, ministryně Severního teritoria pro obnovitelné zdroje a energii řekla, že výstavba Darwin-Katherine BESS je obrovským krokem vpřed v jejich plánu na 50 % obnovitelných zdrojů do roku 2030.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků