No menu items!

V hlavním městě si majitelé elektromobilů mohou dobít auto z veřejných lamp

Musíš číst
spot_img

V Praze si nyní majitelé elektromobilů mohou dobít auto z veřejného osvětlení Díky spolupráci Pražské energetiky a Technologie hlavního města Prahy se nyní elektromobily mohou v hlavním městě dobíjet díky pouličním lampám. 

Díky novince na Vinohradech si majitelé elektrických vozidel mohou nabíjet svá auta z veřejného osvětlení. V šesti ulicích Prahy bylo nainstalováno na pouliční lampy 13 nabíjecích stanic o celkové kapacitě 25 míst. Ještě lepší zprávou je, že do konce tohoto roku si řidiči mohou nabíjet svá auta zcela zdarma, poté bude platit ceník Pražské energetiky. 

Tyto nové nabíjecí stanice nejenže podpoří rozvoj elektromobility v Praze, ale také ušetří místo ​spojením nabíječek pro elektrická vozidla s veřejnými pouličními lampami, čímž se předejde umístění dalších sloupků ve městě.

Nabíjecí stanice se nachází na Korunní, ​Kladské, Slovenské, Moravské, Chodské a Slezské ulici. Ještě v tomto roce se v hlavním městě zvýší počet tohoto typu nabíjecích stanic na 55, v příštím roce se plánuje až 240 a v dalších letech to mohou být až násobky. 

Nabíjecí systém na lampách má výkon až dvakrát 22 kW a mnohé z nabíječek mohou nabíjet současně dvě vozidla. 

Do konce tohoto roku mohou majitelé elektrických vozidel nabíjet svá auta v nabíječkách úplně zdarma a bez registrace. Od nového roku bude poté možné nabíjet vozidla buď registrací, díky které získáte nabíjecí čip, a nebo jednorázovým dobíjením bez registrace přes QR kód. 

Projekt je nyní však zpomalen, protože se diskutuje o tom, jak budou nabíjecí stanice na lampách v budoucnosti vypadat. Oproti parkovištím a garážím je vymyslet vzhled a parkovací místa u nabíjecích stanic v ulicích náročnější vymyslet, aby nikomu a ničemu nepřekážely. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků