No menu items!

Amazon UK přidává e-cargo kola a zvyšuje počet pěších kurýrů ve snaze o dekarbonizaci

Musíš číst
spot_img

Společnost Amazon ve Velké Británii uvedla, že rozšíří svou flotilu elektrických nákladních kol a bude dodávat více zboží pěšky, aby urychlila dekarbonizaci dopravní sítě, kterou používá k doručování balíčků po celé zemi. Skupina, která má 75 000 stálých zaměstnanců ve Velké Británii uvedla, že přidá dvě nová malá doručovací centra v Londýně a otevře jedno v Manchesteru pro další kola a kurýry, kteří doručují pěšky, jako součást pětileté investice ve výši 300 milionů liber (přibližně 8,5 miliard Kč) do elektrifikace a dekarbonizace ve Velké Británii, která byla oznámená v říjnu.

Amazon si do roku 2040 klade za cíl čistě nulové emise uhlíku a uvedl, že dodatečné nákladní elektromobily, čtyřkolové vozidlo s řídítkama a kontejnerem na zadní straně a chodci by přinesli 2 miliony dodávek ročně.

V roce 2021 Amazon dodal více než 45 milionů balíčků pomocí svého elektrického vozového parku. Kromě elektrických kol má ve flotile již 1000 elektrických dodávek a pět plně elektrických těžkých nákladních vozidel. 

Manažer Amazonu pro Spojené království John Boumphrey uvedl v prohlášení, že tato nová doručovací centra v Londýně a Manchesteru nejenže přinesou jejich zákazníkům více dodávek na elektrický pohon, ale také podpoří místní úřady, které hledají způsoby, jak snížit dopravní zácpy a najít alternativní způsoby dopravy.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků