No menu items!

Eternitové střechy a fotovoltaika

Musíš číst
spot_img

Zájem o instalace fotovoltaických elektráren a panelů je čím dál tím větší a vídat je můžeme na stále více rodinných domech. Před pořízením je však potřeba ověřit několik informací a základních bodů, zda je tato instalace pro vás vhodná. Velmi důležitým bodem je posouzení vhodnosti střechy. Ačkoliv se fotovoltaika dá umístit na téměř všechny druhy krytiny, existují i typy, které na instalaci FVE nejsou úplně vhodné. Jedná se o zejména o eternitové zastřešení. 

Eternit je azbestová střešní krytina, která se využívá již několik desítek let. Tato krytina je složená z Portlandského cementu, vody a vzduchu, vápence a dalších surovin. K dispozici je několik barevných provedení a splňuje tak různorodé požadavky na estetiku a design. Jedná se však o velice křehký materiál a proto při instalaci FVE může dojít k jejímu popraskání. Při zátěži střešního systému by mohlo dojít k poškození nebo dokonce polámání střešních desek. Dalším negativem může být krátká životnost, jelikož materiál postupem času ztrácí svou pevnost. V souvislosti s těmito vlastnostmi by instalace panelů na tento typ zastřešení představovala také bezpečnostní riziko. To, jestli je instalace možná či ne je sporné. Některé společnosti jsou ochotné podstoupit riziko a pokusí se montáž zrealizovat, jiné tuto práci rovnou zamítnou. 

Pokud uvažujete o fotovoltaice a zároveň vlastníte právě eternitovou střechu, nezoufejte. Téměř každá společnost vám pomůže najít jiné vhodné řešení. Jak již jistě víte, fotovoltaické panely lze umístit i na jiná místa než je střecha vašeho domu. Může se jednat o garáž, zahradní altánek nebo stodolu. Jestli si i nadále nejste jistí, kontaktujte ověřené firmy.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků