No menu items!

Fotovoltaické zařízení nemusí být pouze na vašich střechách

Musíš číst
spot_img

Jistě již víte, že fotovoltaika vám dokáže přinést mnoho výhod. Může však nastat situace, kdy se fotovoltaické zařízení nehodí pro vaší střechu, není pro něj prostor případně ji chcete umístit na jiné místo záměrně. V dnešním článku se zaměříme na to, kam jinam lze fotovoltaiku umístit. 

Fotovoltaika na plot 

Fotovoltaika na plot je velmi efektivní řešení, pokud chcete začít využívat obnovitelné zdroje energie a máte k dispozici učtiou plochu. Jedná se o oboustranné panely, které se umisťují do řad a mohou tak fungovat jako plot či ohrada. Důležité je umístit je na světové strany východ-západ, jelikož tvorba elektřiny probíhá zejména ráno a v podvečer. Plocha, která vznikne po postavení elektrárny může sloužit zejména pro zemědělskou činnost, například pro dobytek. Velkou výhodou tohoto typu fotovoltaiky je schopnost panelů pohlcovat také světlo odrážené od země, což klasická varianta panelů nedokáže. 

Fotovoltaika na balkon 

Zájem o fotovoltaiku projevují i lidé, kteří nebydlí v rodinných domech. Pro tyto případy je vhodný právě tento typ fotovoltaického zařízení. Panely se umístí na balkon, potřeba je však vhodný tvar balkonu a jeho umístění. V nabídce jsou dvě možná řešení – fotovoltaika bez baterie nebo s baterií, tato varianta je však daleko komplexnější a složitější. V rámci varianty bez baterie jsou k dispozici také fotovoltaické systémy, které stačí pouze zapojit do zásuvky a jsou tak velmi jednoduché na manipulaci. U tohoto typu je však potřeba počítat s menším výkonem. 

Fotovoltaika na zahradu 

Ti, kteří bydlí v rodinném domě, ale nemají prostor umístit fotovoltaické zařízení na střechu, mohou velmi efektivně využít své zahradní prostory. Solární panely se totiž dají umístit také na vaše pergoly, zimní zahrady či přístřešky pro auta. Tím dosáhnete nejen úspor za energii, ale získáte spoustu dalších výhod, příkladem může být zhodnocení vašeho majetku, návratnost investice a využití nadbytečného prostoru. Solární panel můžete umístit i do prostor vaší zahrady a využít ho například pro pohon fontán či čerpadel. 

Solární markýzy

Posledním typem, na který se v rámci dnešního článku zaměříme jsou solární markýzy. Ty nejen zabezpečí výrobu elektřiny, ale zároveň plní ochrannou funkci pro vaše okna a dveře před slunečním zářením či nepříznivým počasím. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků