No menu items!

Jak se technologie solárních panelů bude vyvíjet?

Musíš číst
spot_img

Vývoj technologií solárních panelů momentálně vypadá tak, že se v nadcházejícím desetiletí nebude nijak zvlášť lišit – to znamená, že v budoucnosti panelů budou stále dominovat křemíkové technologie.

Li Zhenguo, CEO společnosti LONGi Green Energy Technology, která je v tuto chvíli největší výrobce solárních panelů na světě, si myslí, že v příštích deseti letech bude křemíkový solární článek stále hlavní technologií fotovoltaického odvětví.Tvrdí také, že díky tomu, že se využívají pokročilé technologie a inovace se bude efektivita křemíkových článku navyšovat a výroba bude levnější. Li Zhenguo však také apeluje na to, aby se do výzkumu a vývoje nových technologií a materiálů v odvětví fotovoltaiky více investovalo.

Podle Li Zhengua se díky rychlému rozvoji technologií monokrystalických křemíkových článků stala energie ze slunce jednou z nejlevnějších variant produkce energie na světě, což podpořilo výrobu sluneční energie a posílilo její roli ve světě energetiky. Avšak proměnlivá povaha generování elektřiny v určité oblasti limituje růst fotovoltaiky. Aby se tato překážka překonala, zavádějí se různé akumulační systémy, jenž efektivně dokážou překonat tuto proměnlivou povahu, a to například vodní přečerpávací elektrárny, baterie, nebo chemické prostředky jako je vodík. 

Očekává se, že díky neustálému tlaku na snížení výrobních nákladů bude sluneční energie tím nejlevnějším postupem pro výrobu zeleného vodíku. Li Zhenguo vysvětluje, že vysoká poptávka po vodíku v budoucnosti zaručí možnost rozvoje fotovoltaického odvětví, a to způsobí další snížení výrobních nákladů sluneční energie. 

Závěrem, Li Zhenguo je přesvědčený, že kombinace fotovoltaiky a zeleného vodíku otevře dveře k dekarbonizaci a obnovitelným zdrojům po celém světě. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků