No menu items!

Jsou kroky vlády k momentální energetické krizi dostačující?

Musíš číst
spot_img

Vláda dělá neustálá opatření, kterými usiluje o zmírnění dopadu energetické krize. Tato opatření bohužel velké změny nepřináší a situace je stále nevyhovující. Vysoké ceny energií a dalších produktů ohrožují nejen české domácnosti a firmy. 

Vláda například udělala opatření ve formě kompromisu zmírnění pravidel, které povolují instalaci menších obnovitelných zdrojů energie, které mohou mít maximální výkon 50 kW a zrušení poplatků za obnovitelné zdroje energie. Avšak Energetický regulační úřad (ERÚ) o polovinu redukuje sumu peněz, které slouží k podpoře obnovitelných zdrojů. 

Vláda se sice snaží zlepšit situaci a zmírnit dopad krize, avšak nezasahuje přímo u zdroje a soustředí se převážně na okolní problémy. Je tedy třeba, aby se vláda soustředila přímo na ohnisko a myslela i dopředu. 
Oproti tomu Německo se velkým rozhodnutím nevyhýbá a činí mnohem větší změny než Česká republika. V této sousední zemi plánují do roku 2030 navýšit instalaci solární energie ze 60 GW na 200 GW. Abychom drželi s Německem krok, bylo by zapotřebí nainstalovat do stejné doby 30 GW oproti nynějších 2 GW. Jak však této změny docílit? Mohly by se například uvolnit požadavky na EIA (Enviromental Impact Assessment) u projektů obnovitelných zdrojů energie podle návrhu Evropské komise.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků