No menu items!

Nová zelená úsporám vs. Nová zelená úsporám Light

Musíš číst
spot_img

Program Nová zelená úsporám již jistě všichni známe. Momentálně byla spuštěna také nová verze s názvem Nová zelená úsporám Light. Nový koncept však vyvolal mírný chaos, jelikož lidé neumí rozlišit, kterou dotaci mohou využít a zda jsou vhodní kandidáti. Proto jsme pro vás připravili malé shrnutí. 

Klasická verze Nová zelená úsporám

Klasická verze Nová zelená úsporám je jedním z nejefektivnějších konceptů v rámci České republiky. Pokrývá větší množství opatření a je určena nejen pro majitele rodinných domů či bytových jednotek. Využít lze především na fotovoltaickou instalaci, komplexní a dílčí izolaci, výměnu kotlů, dobíjecí stanice pro elektromobily apod. Získat lze až 50 % z celkových přímých realizačních výdajů. Program byl spuštěn již v roce 2014 a poběží do 30.6.2025. 

A v čem je jiná Nová zelená úsporám Light? 

Velmi zjednodušeně lze nový program Nová zelená úsporám Light představit jako variantu pro méně movité vlastníky domů. Je určená pro majitele nebo spolumajitele domu nebo trvale obývané rekreační stavby. Podmínkou je, aby všichni členové byli příjemci starobního nebo invalidního důchodu. Dotace lze využít především na různá zateplení – střechy, fasády nebo podhlady, ale také na výměnu oken a dveří. Výše příspěvku může vyšplhat až do 150 000 Kč, částka se však odvíjí od druhu úpravy. A do kdy tento program potrvá? Prozatím je vyhlášen do 31.8.2024 nebo do vyčerpání alokace.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků