No menu items!

Nový průvodce dekarbonizací módního průmyslu

Musíš číst
spot_img

Pokroková příručka si klade za cíl podpořit textilní a oděvní průmysl při plnění vědecky podložených emisních řešení. Společnost Sustainable Apparel Coalition (SAC) představila nový seznam pokynů pro oblast módy, jehož cílem je pomoci organizacím stanovit a zavázat se k plnění záměrů – vyvinout akční plány k dosažení snížení emisí v celém odvětví.

Podle SAC je oděvní činnost zodpovědná za dvě až osm procent ročních globálních emisí skleníkových plynů. Skupina proto naléhá na své členy, mezi něž patří řada předních módních značek a výrobců oblečení, aby „zrychlili“ své úsilí o dosažení 45% snížení emisí do roku 2030, které je potřeba k tomu, aby se svět dostal na cestu ke zlepšení.

Díky komplexním pokynům a zdrojům, které pomáhají organizacím nastavit a dosáhnout jejich udržitelných cílů, SAC uvedl, že nový průvodce je součástí pokračující práce se členy, včetně vzájemných vzdělávacích relací, jejichž cílem je rozšířit spolupráci při řešení klimatické krize. 

Amina Razvi, generální ředitelka SAC, varovala, že textilní průmysl v současné době není na cestě k dosažení čistých nulových emisí do roku 2050. „Potřebujeme naléhavou transformaci a zvýšenou spolupráci napříč průmyslem, abychom se vypořádali s nejhoršími dopady změny klimatu,” vyzvala.

Joyce Tsoi, ředitelka programů kolektivních akcí, SAC, uvedla, že nový program dekarbonizace umožní značkám a výrobcům spolupracovat na zkoumání toho, jak nejlépe dosáhnout čisté nuly.

Podle Tsoi 77% členů SAC účastnících se programu dekarbonizace uvedlo, že chtějí sdílet znalosti, zdroje a nástroje, které jim pomohou stanovit vědecky podložené cíle, což je podle jejich názoru jejich nejvyšší priorita.

„Pokud jde o řešení největšího problému, jaký kdy svět viděl – změny klimatu – musíme čerpat ze síly spolupráce, ambicí a inovací,“ dodal Luiz Amaral, výkonný ředitel iniciativy Science Based Targets.

„Tyto nové pokyny jsou důkazem, že se módní průmysl této výzvě vyrovná. Poskytuje také plán pro další sektory, které by měly následovat. Udržet 1,5 °C, zůstat ekonomicky konkurenceschopní a umožnit transformaci na globální čistou nulovou budoucnost” dodal.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků