No menu items!

Sesadí elektrický sedan elektrické SUV?

Musíš číst
spot_img

Vincent Cobée, nynější ředitel francouzské automobilky Citroen tvrdí, že elektrické sedany výrazně změní chování zákazníků a svrhnou elektrické SUV automobily, a to z důvodu hmotnosti a aerodynamiky velkých sportovních aut. 

Podle posledních trendů jsou velká SUV velmi oblíbená, a ve stejných šlépějích půjdou také automobilky co se týče výroby elektrických vozidel. Ředitel Citroenu má ovšem jiný názor a vysvětluje, proč si myslí, že SUV již nebudou tak populární. 

Vincent Cobée trvrdí, že velká SUV vozidla v elektrické podobě mají jednu nevýhodu, a tím je jejich aerodynamika, která ovlivňuje dojezd, což způsobuje velké ztráty. Při srovnání elektrických sedanů a SUV Cobée uvedl, že rozdíl v dojezdu se může vyšplhat až na 70-80 km.  

Kromě aerodynamiky Cobée řeší také zvyšující se hmotnost elektrických vozidel, jelikož ve Francii budou zavedeny vyšší daně u aut s vyšší hmotností. Řešení pro tuto situaci by mohly být menší elektroauta. Ředitel Citroenu navrhuje řešení v podobě efektivnějšího nabíjení elektrických aut místo zvětšování baterií, které mají obrovský podíl na zvyšující se hmotnosti aut. Toto praktika se odráží i při výrobě elektrických Citroenů, které mají baterie stále o výkonu 50 kWh. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků