No menu items!

Skotsko spustilo nejvyšší britskou větrnou turbínu

Musíš číst
spot_img

První skotská ministryně označila připojení nejvyšších britských pobřežních větrných turbín k rozvodné síti.

Nicola Sturgeon připojila k národní soustavě to, co je popsáno jako nejvyšší britské pozemní větrné turbíny. 200 m vysoké konstrukce jsou součástí rozšíření větrné elektrárny Banks Renewables Kype Muir v jižním Lanarkshiru. Tyto turbíny mají instalovanou výrobní kapacitu až 67,2 MW obnovitelné elektřiny a podle předpovědi budou napájet více než 53 tisíc domácností.

První ministryně Nicola Sturgeon uvedla, že vítr na pevnině je největším zdrojem obnovitelné energie ve Skotsku, což z něj činí důležitou součást jejich mise, stát se čistě nulovou ekonomikou do roku 2045. Škodlivé dopady klimatické nouze, které byly nedávno zdůrazněny na COP27, a prudký nárůst cen energie po válce na Ukrajině demonstruje důležitost urychlení tohoto přechodu. Prodloužení Kype Muir je výrazným příkladem toho, jak se to děje a skotská vláda brzy představí, jak plánují zvýšit kapacitu země až na 12 GW do roku 2030.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků