No menu items!

Alespoň sto tisíc nových solárních elektráren v Česku do roku 2025

Musíš číst
spot_img

V programovém prohlášení vlády, které bylo publikované začátkem roku, píše se:

„Prioritou je také podpora rozvoje jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů s důrazem na energetickou bezpečnost, soběstačnost, klimatické cíle a dostupné dodávky energií”

Podpora rozvoje obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky s důrazem na energetickou bezpečnost,klimatické cíle, soběstačnost a dostupné dodávky energií, to považuje nová vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) jako prioritu v energetice.

Aktualizace Státní energetické koncepce do konce roku 2023 k tomu se zavázala vláda vzhledem k probíhajícím změnám v energetice a klimaticko energetických cílů EU.

Nový energetický zákon, obsahující principy a požadavky na komunitní energetiku, který bude připraven do konce roku 2022, uvádí v programovém prohlášení vlády. Díky tomu bude zjednodušena instalace fotovoltaických zařízení a vyrobenou energii budou moci prodávat nebo sdílet.

Další dotace na OZE a moderní energetiku

Bude se připravovat navýšení prostředků v Modernizačním fondu a jejich skutečném využití pro modernizaci a transformaci země. Vláda bude také pokračovat v programu Zelená úsporám (tepelná čerpadla s FVE, výměna kotlů, instalace FVE ve spojení s bateriemi, zateplování)

Vláda také hodlá využít prostředky Modernizačního fondu a  výnosy emisních povolenek k modernizaci energetiky, teplárenství a průmyslu. Realizace úsporných opatření bude prospěšná i pro občany a malé i střední podnikatelé.. Prostředky budou využity i na kompenzaci dopadu energetické krize.

Podpora jádra i fotovoltaiky

Zdůrazňuje vláda: 

„Nadcházející energetickou transformaci k obnovitelným zdrojům bereme vážně, ale odmítáme rezignovat na energetickou bezpečnost, soběstačnost a nezávislost. Budoucnost české energetiky vidíme v kombinaci jaderné energie, decentralizovaných obnovitelných zdrojů, zejména fotovoltaiky na střechách, jejíž energii budeme skladovat v bateriích, a ve zvyšování energetické účinnosti“.

„Přispějeme k rehabilitaci fotovoltaiky, protože ji považujeme v našich geografických podmínkách za klíčový obnovitelný zdroj,“ uvádí vláda ve svém programovém prohlášení.

Jednou z vládních priorit se stane rozvoj fotovoltaiky, a to zejména na střechách. Cílem vlády je zřízení nových fotovoltaických zařízení na minimálně sto tisících střech do roku 2025.

Rozvoj fotovoltaiky, zejména střešní,  to je jednou z vládních priorit a cílů. patří zde i zřízení fotovoltaických panelů na alespoň dalších 100 000 střechách a to do roku 2025.

Předchozí článek
Další článek
Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků