No menu items!

Pozitivní vliv přírody na vývoj dětí

Musíš číst
spot_img

Chcete mít stoprocentní jistotu, že vývoj vašeho dítěte je správný? Podle všech dostupných studií příroda velmi pomáhá při vývoji dětí a život uprostřed zeleně má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou stránku života dětí.

Příroda pomáhá dětem rozvíjet se

Podle studie vědců z Lesnické a lékařské fakulty Univerzity Britské Kolumbie má množství přírodní zeleně v blízkosti místa, kde lidé žijí, velký význam. Výzkumníci hodnotili vývoj v raném dětství pomocí dotazníku, který vyplňovaly učitelky mateřských škol u každého dítěte. 

Většina dětí si vedla dobře z hlediska vývoje, jazykových dovedností, kognitivních schopností, socializace a dalších výsledků, říká Ingrid Jarvisová, autorka studie z University of British Columbia.

Je zajímavé, že děti žijící v oblastech s větším množstvím vegetace a bohatším přírodním prostředím vykazovaly lepší celkový vývoj (…), dodává.

Proč příroda pomáhá dětem v rozvoji?

Podle vědců je to částečně způsobeno schopností přírody omezovat důsledky znečištění životního prostředí a hluku, které mají negativní dopad nejen na zdraví, ale i na vývoj dětí. 

Čas strávený v přírodě může prospět každému, ale nejdůležitější je zajistit, aby děti měly přístup k zeleni již od útlého věku. To může pomoci zajistit dobrý sociální, emocionální a duševní vývoj dětí.

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků