No menu items!

Tepelné čerpadlo – jak to  funguje? 

Musíš číst
spot_img

V posledních letech vzrostla obliba řešení vytápění, jako jsou tepelná čerpadla. Tyto typy topných systémů jsou velmi účinné, úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Tepelná čerpadla využívají teplo vzduchu (tzv. vzduchová čerpadla), vody (tzv. vodní čerpadla) nebo země (tzv. zemní čerpadla). 

Tepelná čerpadla fungují na základě využití energie z obnovitelných zdrojů. Každý typ tepelného čerpadla funguje na podobném principu. 

Klíčovým zařízením tepelného čerpadla je tzv. kompresor.  Tím je zajištěna cirkulace topného média uvnitř jednotky.  

Mechanismus čerpadla je založen na spojování plynů, které zvyšuje jejich teplotu. Při expanzi plynu se z prostředí absorbuje velké množství tepla. 

Při odpařování plynu se odvádí teplo z okolí. Plyn pak kondenzuje a předává teplo do topného systému. Tepelná čerpadla jsou zařízení, která přivádějí proudění z oblasti s nižší teplotou do oblasti s vyšší teplotou. 

Tepelné čerpadlo lze použít jako systém pro vytápění domu a přípravu teplé vody. Čerpadla mohou fungovat jako samostatné zdroje tepla nebo jako hybridní systémy. 

Instalaci tepelného čerpadla je nejlépe naplánovat již při stavbě domu. Takové řešení umožní vyhnout se rekonstrukci a využít maximální potenciál moderního zařízení. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků