No menu items!

V Praze byla uvedena do provozu nejvýkonnější nabíječka elektromobilů o výkonu 300 kW

Musíš číst
spot_img

Společnost Pražská energetiky a.s. (PRE) otevřela jubilejní 300. nabíjecí stanici, která je zároveň tou nejvýkonnější z veřejných dobíjecích stanic na území hlavního města Prahy. Po definitivním dokončení nabídne rekordních výkon 300 kW.

Na území hlavního města Prahy otevřela společnost Pražské energetiky a.s. (PRE) nejvýkonnější veřejnou dobíjecí stanici o rekordním výkonu 300 kW, která zároveň nese i jubilejní číslo 300. zprovozněné stanice.  

Svou první veřejnou nabíjecí stanici zprovoznila PRE na začátku roku 2011 v Praze na Chodově a patří tak k průkopníkům výstavby dobíjecích stanic. V současnosti má PRE celkem 300 veřejných dobíjecích stanic a do konce roku má v plánu dostat se na číslo 450, což je dalších 150 nových stanic.

Nejnovější nabíjecí stanice imponuje výkonem 300 kW, což je několikanásobně více, než výkon běžné dobíjecí stanice. Je možné ji považovat za jednu z nejvýkonnějších a nejrychlejších stanic v celé České republice.

Nabíječka o výkonu 300 kW, který stačí i těm nejrychleji nabíjejícím elektromobilům, rozhodně pražskou infrastrukturu skvěle podpoří.

Nabíjecí stanice nese název Hypercharger Alpitronic a je umístěna v Praze 11, na parkovišti v ulici Kunratického lesa 1801, poblíž nájezdu na dálnici D1 Praha – Šeberov.

Díky vysokého výkonu je možné za 5 minut dobíjení zvýšit dojezd vozidla o 100 kilometrů. Dobíjecí stanice je skvělou podporou pro pražskou infrastrukturu.

Všechny sítě PRE jsou zásobovány stoprocentně zelenou energií, pocházející z obnovitelných zdrojů, zejména z fotovoltaických, vodních a větrných elektráren. Platbu je možné uskutečnit čipem, případně přes QR kód nebo platební bránu.

Zvyšují se dojezdy nových elektrovozidel i kapacita baterií, proto je potřeba navyšovat také výkon nabíjecích stanic. PRE pro své zákazníky nově přichystala možnost dobíjení prostřednictvím čipu nejen na území České republiky, ale rovněž i u našich zahraničních partnerů v Rakousku a v Německu.

V moderní dopravě má elektromobilita důležité místo a její význam bude ve městech narůstat. Vzhledem k zvyšování dojezdu novějších elektrovozidel a jejich kapacity baterií, je potřeba navyšovat i výkon nabíjecích stanic.

Až 17 000 dobíjecích míst o různém výkonu, do tolika míst chce investovat ministerstvo během šesti let.

Poslední data z centra dopravního výzkumu ukazují, že v České republice je provozováno 10 tisíc osobních vozidel s elektrickým pohonem, z toho jich je až 40% registrováno v Praze. V celé ČR je k dispozici celkem 1 525 veřejných dobíjecích bodů na 799 dobíjecích stanicích. 

Poslední zprávy

Budoucnost nabíjení; baterie z mořské soli

Vaše elektronika by mohla být brzy napájena ultralevnou baterií z mořské soli. Vědci sestrojili novou levnou baterii se čtyřnásobnou...

Více podobných článků